راههای انتخاب و خرید آبسردکن با قیمت مناسب

با نزدیک شدن به فصول گرم سال ، استفاده از آبسردکن ها به منظور تولید آب خنک افزایش پیدا میکند. در این بین تهیه یک ابسردکن مناسب نیازمند شناخت مدل های مختلف و مقایسه ی امکانات دستگاه ها با نیاز های خریدار می باشد. از این در این مقاله تصمیم گرفتیم که به معرفی اجمالی امکانات مختلف ابسردکن ها پرداخته تا کاربر با آمادگی لازم اقدام به خرید دستگاه مدنظر خود نمیاد.

انتخاب آبسردکن مناسب

توجه به قیمت انواع آبسردکن نیز در انتخاب دستگاه تاثیر بسیاری دارد ولی با توجه به اینکه هدف از خرید این دستگاه ها ، استفاده از آنها برای مدت زمانی طولانی می باشد، پس در خرید دستگاه آبسردکن خود بیشتر از توجه به قیمت دستگاه به کیفیت قطعات آن و خدمات پس از فروش دستگاه توجه کنید تا بتوانید دستگاهی مناسب تهیه کرده که امکان استفاده برای مدتی طولانی تر را در اختیار شما قرار دهد.

کدام آبسردکن برای من مناسب است ؟

اینکه چه ابسردکنی برای شما مناسب می باشد به محیط استفاده و همینطور شرایط استفاده از ابسردکن بستگی دارد. اگر برای محیط اداری ، کتابخانه ، مطب پزشک و ... به آبسردکن نیاز دارید ، شرایط چنین دستگاهی با دستگاه مورد استفاده در مساجد ،مدارس ، پادگان ها ، پایانه های مسافربری و ... به کلی متفاوت می باشد.

در خرید دستگاه آبسردکن فاکتور میزان مصرف آب در طول روز از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. در صورتی که محیطی که دستگاه در ان استفاده میشود پر رفت و امد بوده و استفاده از اب خنک بالا باشد ، نیاز به استفاده از دستگاههایی با مخزن بزرگ یا تونایی خنک سازی زیاد وجود دارد تا نیاز مصرف کنندگان تامین شود. دستگاه های مورد استفاده در این مکان ها با دستگاه های اداری متفاوت بوده و بیشتر از جنس استیل ساخته میشوند.

این دستگاه ها به منظور استفاده در مساجد، مدارس ، اماکن پر رفت و امد همچون مراکز خرید و ... گزینه ی بسیار ایده آلی می باشند. آبسردکن استیل دارای بدنه ای از جنس استیل ضدزنگ می باشد که به دلیل این خاصیت می توان از آن در فضای باز نیز استفاده کرد.

این دستگاه ها امکان نصب تعداد شیر از یک تا چندین شیر را دارند که بسته به نیاز کاربر متفاوت می باشد. همچنین امکان طراحی و تولید این نوع ابسردکن ها با اندازه مخزن های مختلف نیز مهیا می باشد. در این ابسردکن ها ، لوله های مسی متصله به اواپراتور دور تا دور مخزن اصلی پیچانده میشوند. در نتیجه با خنک شدن این لوله ها، مخزن کم کم خنک میشود و در نتیجه آب داخل آن نیز خنک خواهد شد.

اگر از این دستگاه ها در مراکز مختلفی استفاده کرده باشید، حتما مشاهده کرده اید که پس از استفاده ی زیاد از دستگاه ، اب جدید تولیدی خنکی مناسبی نخواهد داشت و مدت زمانی طول میکشد تا آب خنک شود. این مورد به دلیل روش خنک کردن این نوع از آبسردکن ها می باشد که امکان استفاده از آنها را در محیط های بسیار شلوغ همچون پایانه های اصلی ، مرزی ، پادگان های نظامی و ... با مشکل همراه می کند. دستگاه به دلیل استفاده ی زیاد کاربران، توانایی تولید آب خنک جدید را ندارد و از این رو استفاده از ان در چنین محیط هایی بی فایده خواهد بود.

این مشکل در مناطقی با اب و هوا بسیار گرم، برای مثال در مناطق جنوبی کشور، به دلیل گرمای بالای محیط ، قابل استفاده نبوده و امکان تولید اب خنک را نخواهد داشت. تجربه نشان میدهد که ابسردکن های استیل در چنین مناطقی توانایی خنک سازی اب کمتر از 20 درجه را ندارند .

از این رو در چنین مکانهایی از نسل جدیدتر دستگاه های آبسردکن استیل که به آنها آبسردکن صنعتی نیز گفته میشود استفاده میشود. این نوع آبسردکن ها از نظر بدنه ، همچون ابسردکن های استیل معمولی از استیل ضدزنگ ساخته میشوند. تعداد شیر ها نیز با توجه به نیاز کاربر قابل تغییر می باشد. تنها موردی که در این دستگاه ها به صورت کلی تغییر کرده و شرایط خنک سازی آن را فوق العاده کرده است، سیستم خنک سازی و مخزن این دستگاه می باشد.

مخزن دستگاه به صورتی طراحی شده است که اواپراتور به جای اینکه در کنار مخزن قرار گیرد، در داخل مخزن قرار دارد و بدین ترتیب خنک سازی دستگاه به میزان بسیار بالایی افزایش می یابد و امکان تولید آب بسیار خنک تقریبا به صورت لحظه ای مهیا می شود.

چنین عملکردی از پرتی انرژی و کاهش سرعت خنک سازی جلوگیری میکند و در کسری از ثانیه اب موجود در مخزن خنک سازی می شود. خنک سازی این اب به گونه ای می باشد که در مناطق جنوبی کشور، حتی اگر اب سردکن در مقابل افتاب نیز قرار گیرد، توانایی تولید آب با دمای متوسط 8 درجه سانتیگرارد را خواهد داشت که عملکردی شگفت انگیز برای یک دستگاه جوجه کشی می باشد.

آبسردکن صنعتی همچنین برای استفاده در مکان های بسیار شلوغ و پر رفت و امد نیز بسیار مناسب می باشد و عملکرد مناسبی از خودش نشان داده است. به منظور کارکرد هر چه بهتر این نوع از آبسردکن ها، از عایق بندی بسیار ضخیمی با فوم تزریقی در آن ها استفاده می شود که پرتی انرژی در این دستگاه ها را به نزدیک صفر می رساند.

آبسردکن بزرگ و قوی

خدمات پس از فروش را فراموش نکنید

یکی از موارد بسیار مهم در خرید آبسردکن ها ، توجه به داشتن خدمات پس از فروش واقعی توسط تولید کننده ی دستگاه می باشد. با توجه به نیاز چنین دستگاه هایی به سرویس کامل در سالهای پس از استفاده ، باید امکان خرید پمپ ها و تجهیزات دیگر آبسردکن ها به راحتی مقدور باشد تا کاربر توانایی سرویس کامل دستگاه خود را داشته باشد. بدین منظور وجود یک سیستم خدمات پس از فروش ، بسیار لازم می باشد.

سخن پایانی :

در این مقاله به بررسی انواع دستگاه آبسردکن قابل انتخاب با توجه به نیاز کاربران، پرداختیم و تفاوت های بین آبسردکن های استیل و صنعتی را بیان کردیم. فاکتورهای انتخاب دستگاه های آبسردکن بسیار بیشتر از موارد اشاره شده می باشد و پیشنهاد ما به کاربران مطالعه ی این فاکتور ها (همچون میزان مصرف انرژی ، عمر مفید موتور دستگاه ، توجه به کیفیت اواپراتور و ... ) به منظور اشنایی هر چه بیشتر با آبسردکن ها می باشد تا تجربه ی خریدی مطمئن برای کاربران مهیا شود.

/ 0 نظر / 64 بازدید