محصولات ارگانیک چه محصولاتی هستند

62728_rmx5qs.jpg

محصولات ارگانیک بدون استفاده از کودها، آفت‌کش‌ها، علف‌کش‌ها و دستکاری‌های ژنتیکی تولید می‌شوند. اما این تعریف در شناخت محصولات organic کافی نیست. با توجه به استقبال گسترده مردم از محصولات ارگانیک اغلب فروشندگان محصولات خود را به‌عنوان طبیعی و ارگانیک معرفی می‌کنند. برای اینکه در سبد غذایی خود مواد کاملا ارگانیک داشته باشیم باید اطلاعات بیشتری درباره ویژگی‌ها و مشخصات این محصولات داشته باشیم.

در ادامه این مطلب به‌طور‌کامل شرح می‌دهیم که محصولات ارگانیک چه محصولاتی هستند، چه ویژگی‌هایی دارند و باید از کدام فروشگاه‌ها تهیه شوند. برای داشتن یک رژیم غذایی سالم و از دل طبیعت مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

مهم‌ترین ویژگی‌ انواع محصولات ارگانیک، از بروز بیماری‌های مختلف پیشگیری کنید

شناخت ویژگی‌های محصولات ارگانیک یکی از مهم‌ترین قدم‌های شروع یک برنامه غذایی سالم است. در فروشگاه محصولات ارگانیک آناناس محصولاتی با ویژگی‌های زیر را خریداری خواهید کرد.

  • محصولات ارگانیک از بذرهای ارگانیک و کاملا طبیعی تولید می‌شوند.
  • برای تقویت محصولات ارگانیک از کودهای شیمیایی استفاده نمی‌شود. کودها باید به چرخه محیط زیست و طبیعت آسیب نرسانند.
  • استفاده از کودهای آلی، فضولات انسانی و کودهایی که نیترات مصنوعی دارند ممنوع است.
  • مزرعه‌های پیش از کاشت بذرهای ارگانیک از آلودگی‌های احتمالی پاک می‌شوند.
  • برای پیشگیری از ورود حیوانات به داخل مزرعه فقط از مانع‌های فیزیکی استفاده می‌شود.
  • کشاورزی ارگانیک براساس چرخه محیط زیست و اکوسیستم طبیعت است و به همین دلیل محصولات ارگانیک هیچ خطری برای سلامتی بدن ندارند.

محصولات ارگانیک برچسب گواهی organic دارند

فروشنده‌های بسیاری برای سود و افزایش درآمد بیشتر، محصولات خود را به اسم organic معرفی می‌کنند و به فروش می‌رسانند. اگر قصد خرید محصولات 100 درصد ارگانیک را دارید باید در هنگام خرید به برچسب محصولات دقت کنید. محصولاتی که گواهی organic دارند روی برچسب آن‌ها میزان ارگانیک بودن محصول درج شده است.

به‌یاد داشته باشید فقط محصولاتی که روی گواهی ارگانیک آن‌ها نوشته شده «100 درصد ارگانیک» همه ویژگی‌های یک محصول کاملا ارگانیک و آلی را دارند. برای مثال اگر قصد خرید چیپس میوه خشک یا خشکبار ارگانیک را دارید روی بسته‌بندی آن‌ها باید گواهی محصولات ارگانیک درج شده باشد. محصولاتی که روی آن‌ها نوشته 95 درصد ارگانیک فقط به‌صورت طبیعی تولید شده‌اند و کاملا organic نیستند. یا اگر با عبارت 50٪ organic رو‌به‌رو شدید اطلاع داشته باشید محصول مورد نظر فقط 50 درصد از ویژگی‌های ارگانیک و طبیعی بودن را دارد.

62728_92x9ce.jpg

در کشاورزی ارگانیک از عناصر شیمیایی و نگهدارنده‌ها استفاده نمی‌شود

بیش از صدها سال قبل با هدف افزایش محصولات کشاورزی از کودهای شیمیایی برای پرورش محصولات استفاده شد. درختان پربار و مزرعه‌های پر محصول از دستاوردهای استفاده از کودهای شیمیایی بود. اما به مرور زمان دانشمندان و محققان به عوارض مصرف بیش از اندازه کودهای شیمیایی و مصنوعی پی برند. بیماری‌هایی مانند سرطان از عوارض مصرف محصولاتی است که با استفاده از کودهای مصنوعی و دستکاری‌های ژنتیکی کشت شده‌اند.

عدم استفاده از کودهای شیمیایی، مواد افزودنی مصنوعی و نگهدارنده‌ها از مهم‌ترین اصول در کشاورزی ارگانیک است. همچنین استفاده از آفت‌کش‌ها، علف‌کش‌ها و سموم شیمیایی در کشاورزی و کاشت محصولات ارگانیک ممنوع است. به همین دلیل افرادی که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند به دنبال پر کردن سبد غذایی با استفاده از محصولات ارگانیک هستند.

یکی از محصولاتی که به منظور سلامت جسم و تقویت روحیه مورد استفاده قرار می‌گیرند، دمنوش‌ها هستند. دمنوش‌هایی که به‌صورت ارگانیک تولید شده‌اند علاوه‌بر تقویت جسم و روح، باعث پیشگیری از آسیب‌های استفاده از مواد شیمیایی نیز می‌شوند. دمنوش ارگانیک را می‌توانید با درجه کیفی بالا از فروشگاه آناناس خریداری و نوش جان کنید.

محصولات ارگانیک قیمت بالاتری دارند، گران اما سالم و مفید

وقتی درباره محصولات ارگانیک صحبت می‌کنیم همه به قیمت بالای این محصول‌ها اشاره می‌کنند. محصولات ارگانیک نسبت به محصولات معمول قیمت بیشتری دارند. دلیل این موضوع این است که ارگانیک‌ها با فرایند کاملا طبیعی رشد می‌کنند. در کشاورزی ارگانیک خبری از هورمون‌های رشد و کودهای شیمیایی نیست. به همین دلیل رشد محصولات کامل بر اساس چرخه طبیعت انجام می‌شود. با توجه به اینکه محصولات ارگانیک در پروسه‌ای طبیعی رشد می‌کنند تقریبا بین 20 تا 30 درصد نسبت به سایر محصولات کشاورزی گران‌تر هستند.

62728_inkl6x.jpg

از آناناس تقلبی نخرید؛ محصولات ارگانیک اصل را از سایت محصولات ارگانیک بخواهید

این روزها سودجویان بسیاری با برچسب‌های تقلبی و به اسم ارگانیک سودهای کلانی از فروش محصولات تقلبی می‌کنند. بهترین راه برای این که محصولات تقلبی نخرید پیدا کردن یک سایت محصولات ارگانیک مطمئن و معتبر است. محصولاتی که در سایت‌های معتبر فروخته می‌شوند همگی از زیر نظر کارشناسان کنترل کیفی عبور کرده‌اند.

فروشگاه اینترنتی آناناس یک سایت محصولات ارگانیک به آدرس اینترنتی ananas2.com است. در این سایت می‌توانید بهترین و تازه‌تری محصولات ارگانیک را با قیمت مناسب و ضمانت اصل بودن محصولات خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت سفارش و لیست محصولات ارگانیک با شماره تلفن 4458742-021 بگیرید. فروشگاه اینترنتی آناناس سفارشات شما را با بهترین کیفیت بسته‌بندی در هر نقطه از ایران که هستید از طریق پست ارسال می‌کند. هدف ما کمک به سلامتی خانواده‌های ایرانی با ارائه محصولات طبیعی است.

/ 0 نظر / 23 بازدید