نکاتی که در هنگام خرید خانه باید مد نظر قرار داد!

اگر چه همه می‌دانند که خریداران بر اساس بودجه و موجودی جیب خود به سراغ خرید خانه می‌روند، اما در هنگام جستجو و خرید خانه موارد زیادی هستند که بهتر است آن‌ها را در نظر گرفت. بیشتر خریداران پس از شروع گشت و گذار در خانه‌های پیشنهادی، تصمیمی آنی مبنی بر عوض کردن معیارهایشان می‌گیرند. در نهایت مهم‌ترین مسئله این است که معیارهای خانه شما با سبک زندگی فردی و نیازهای شما تناسب داشته باشد. صرف نظر از آنچه به دنبال آن هستید، در اینجا چندین قاعده کلی آورده شده است که با در نظر گرفتن آن‌ها بتوانید اطمینان کسب کنید از اینکه خانه‌ای که قرار است برای آینده خریداری کنید همان خواهد بود و برای همیشه از آن راضی باشید.

image_9195124ff933a6c8c020c550f4b2ca992f1345e2.png

ویژگی‌های برتر از نظر خریداران در هنگام خرید خانه کدامند؟

خریداران امروزی در مورد خرید خانه، اولویت‌های زیاد و مختلفی را مورد بررسی قرار می‌دهند. در اینجا ویژگی‌هایی آورده شده است که بنا بر گزارش Zillow Group در سال 2019، برای اکثر خریداران بسیار پر اهمیت و مهم است. (درصدهای موجود در ستون دوم، درصد کل افرادیست که آن ویژگی مورد نظر را مهم می‌دانند.)

ویژگی‌های مرتبط با محله، مکان و نیازهای خریداران:

امنیت، قابلیت پیاده روی در محله، محله و همسایه‌های مورد انتظار، نزدیکی به فروشگاه و خدمات، نزدیکی به محل کار و مدرسه، دریافت حس تعلق، نزدیکی به اقوام و دوستان

ویژگی‌های خود خانه:

سیستم تهویه هوای مناسب، تعداد اتاق خواب، تعداد سرویس بهداشتی، حیاط شخصی، متراژ، نقشه ساختمان

برای خرید خانه مناسب باید:

 1. قیمت مناسب را جستجو کنید

قیمت خانه در این اینجا محدود می‌شود در یک جمله؛ آنچه می‌توانید بخرید و آنچه نمی‌توانید...! اگر چه تماشای خانه‌های بالاتر از محدوده بودجه شما می‌تواند سرگرم کننده باشد، اما اینکار استفاده مناسبی از زمان نیست و هنگامی که متوجه می‌شوید از نظر مالی خرید خانه‌ای این چنین امکان پذیر نیست، ناراحت و غمگین خواهید شد. پس با توجه به بودجه‌ی خود اقدام کنید.

 1.  مکان را در اولویت قرار دهید.

در کنار بودجه شما و قیمت خانه، مکان یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید هنگام خرید خانه در نظر بگیرید. گزارش سال 2019 نشان داد که 24٪ از خریداران یافتن خانه در محل مورد علاقه خود را بسیار سخت و دشوار می‌دانند. اگر نمی‌توانید خانه‌ای در محله و رویایی ایده آل خود پیدا کنید یا از عهده هزینه آن بر نمی‌آیید، کمی بیشتر بگردید و تأمل کنید تا مکانی متناسب با سبک زندگی، نیازها و بودجه‌تان پیدا کنید. به یاد داشته باشید مکان خانه شما به سادگی قابل تغییر نیست، بنابراین وقت بیشتری بگذارید و محله‌ای را که در آن قصد زندگی دارید به خوبی و از همه لحاظ مورد بررسی قرار دهید.

 1. بلند مدت فکر کنید.

طبق گزارش، صاحب خانه‌های ناراضی قبل از تصمیم جدی برای فروش به طور میانگین 14 سال در خانه می‌ماند. هنگام خرید خانه، فقط به نیازهای حال حاضر خود فکر نکنید. مطمئن شوید خانه‌ای را که انتخاب می کنید انتظارات بلند مدت شما تا آینده های دور را نیز را برآورده می‌کند‌، تا که در آینده نزدیک مجبور به نقل مکان دوباره نشوید.

image_eb20d55e910a93a41cfec738a16d4ae36c8dd612.png

موارد زیر را در این باره در نظر بگیرید:

 • اتاق خواب‌ها و سرویس‌های بهداشتی
 • حیاط و بالکن
 • سازگاری با سبک زندگی

در ادامه سوالاتی در مورد شیوه زندگی آورده شده که به شما کمک می‌کنند نیازهای خود را بهتر بشناسید.

 • بیشتر دوست دارید در خانه بمانید، یا سفر کنید؟
 • آیا قصد دارید مهمانی‌ها یا دورهمی‌های بزرگی را برگزار کنید؟
 • هر چند وقت یک بار میهمانان شما شب را می‌مانند؟
 • آیا شما و همسرتان دو وسیله نقلیه دارید یا از وسایله نقلیه مشترک استفاده می‌کنید؟
 • آیا از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنید؟
 • آیا فردی از اعضای خانواده، در خانه کار می‌کند؟
 1. ارزیابی وضعیت ملک

تلویزیون باعث می‌شود که نوسازی منازل آسان و راحت به نظر برسد، اما در واقع، بازسازی و نوسازی منازل یکی از سخت‌ترین و استرس‌زاترین کارهای دنیاست .اگر بار اول است که دارید خرید خانه را از سر می‌گذرانید و تا به حال بازسازی خانه را تجربه نکرده‌اید، ممکن است به خرید خانه ای که نیاز به تعمیرات دارد فکر کنید؛ اما این اشتباه را انجام ندهید؛ در صورت انجام آن، به دردسرهای لازمه، استرس و پرداخت هزینه‌های کلان، زمان اسباب کشی بسیار به تاخیر افتاده را هم اضافه کنید.

 1. روی جزئیات بی‌ارزش مربوط به طراحی تمرکز نکنید.

هیچ خانه‌ای بی عیب و نقص نیست، بنابراین سعی کنید درگیر نقص‌های کوچک و بی‌اهمیت نشوید. به عنوان مثال، فقط به دلیل اینکه از رنگ داخلی خانه‌ای خوشتان نیامده آن را از لیستتان حذف نکنید! این گونه جزئیات مربوط به طراحی داخلی نسبتاً آسان و مقرون به صرفه انجام می‌شوند. اجازه ندهید مسائل جزئی زیر شما را از خرید خانه‌ای که تنها مشکلی که دارد همین مسائل است، باز دارد:

 • رنگ
 • وسایل قابل تغییر (قفل، کلید، کلید پریز، لامپ و ...)
 • اثاثیه (در صورت مبله بودن)
 • محوطه

هنگامی که به دیدن ملکی به قصد خرید خانه می‌روید، یا حتی هنگامی که در حال نگاه کردن تصاویر آنلاین آن هستید، به هم ریختگی و آشفتگی حواس شما را پرت می‌کند. سعی کنید زیاد به اثاثیه و وسایل فروشنده توجه نکنید. همه آن‌ها در زمان ورود شما برداشته خواهد شد. سعی کنید خانه را به عنوان یک بوم خالی و سفید برای تمامی وسایل خودتان به تصویر بکشید.

 1. به موارد ضروری و اولویت‌های خود پایبند باشید.

میان خواسته‌ها و نیازها تفاوت بسیاری وجود دارد، بنابراین هنگام جستجوی خانه دو لیست مختلف از این دو بسازید. به عنوان مثال، ممکن است رفت و آمد کوتاه‌تر یک مورد ضروری محسوب شود و حیاط باغچه‌دار یک ویژگی خوب. به یاد داشته باشید که باید همیشه اولویت‌ها را در نظر بگیرید.

image_cd725898078949fa1ae353abfccc1136763b0006.png

دوبیرا یک پورتال تبلیغات ملک در خاور میانه است. افراد می‌توانند ملک خود را برای اجاره یا فروش در https://dobira.com  به صورت رایگان تبلیغ کنند. همچنین خریداران و مستاجران می‌توانند در این وب سایت ملک با ویژگی‌های مطلوب خود را جستجو کنند. ساختمان سازان نیز می‌توانند پروژه‌های پیش فروش خود را نیز تبلیغ کنند. دوبیرا در شش کشور خاورمیانه فعالیت می‌کند که شامل امارات متحده عربی، ترکیه، عربستان سعودی، کویت، بحرین و عمان می‌شود. اگر قصد خرید خانه یا اجاره خانه در کشورهای ذکر شده دارید، به دوبیرا مراجعه کنید.

این گزارش به تنظیم شرکت دوبیرا Dobira رسیده است.

/ 0 نظر / 32 بازدید