رازهایی درباره بازی کالاف دیوتی و برنده شدن در آن

دانایی همیشه زمینه توانستن را برای بشر فراهم کرده است و قطعا کسی که در یک حوزه خاص اطلاعات بیشتری داشته باشد می تواند موفق تر از سایرین باشد. بازی های ویدیویی و موبایلی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و هرچقدر بازیکنان اطلاعات کامل تری در مورد حالت ها، نقشه ها، مودها، تجهیزات، کاراکترها و آیتم های مختلف داشته باشند می توانند شانس پیروزی و موفقیت خودشان را افزایش دهند. استفاده از رازها و ترفندها یکی از مهم ترین فاکتورهای موفقیت در بازی محبوب و جذاب کالاف دیوتی است.

این بازی حدود 2 دهه است که جایگاه خود را در میان گیمرها حفظ کرده است و سازندگان آن همواره تلاش کرده اند که نقاط ضعف و ایرادات را برطرف کرده و در نهایت یک بازی هیجان انگیز و جذاب در دسترس بازیکنان قرار بدهند. هرچند که تمرین مداوم و مستمر می تواند به بازیکنان کمک کند که به خوبی با رازها و ترفندهای بازی آشنا شوند اما مطالعه رازها و ترفندهای بازی می تواند سرعت روند و فرایند پیشرفت بازیکنان را چند برابر کند.

کالاف دیوتی

چرا باید از راز و ترفندهای بازی مطلع باشیم؟

برای موفقیت در هر کاری لازم است که فاکتورها و نکات مختلفی رعایت شود. موفقیت و پیروزی در بازی های ویدیویی خصوصا بازی هایی مانند کالاف دیوتی که در سبک اکشن، جنگی و تیراندازی ساخته شده اند نیز بازیکنان باید به فاکتورهای مهمی توجه داشته باشند.

از جمله مهم ترین فاکتورهای دخیل در پیروزی و موفقیت بازیکنان در بازی کالاف دیوتی می توان به داشتن یک پلتفرم مناسب، سبک بازی مناسب، داشتن استعداد و علاقه، تمرین مستمر و مداوم، داشتن مطالعه در مورد بازی و بررسی تحلیل های آن، رقابت با بازیکنان حرفه ای، داشتن استراحت و تمرکز کافی برای بازی، کنترل هیجانات و احساسات، استفاده از ارز بازی ها و در نهایت آشنایی با ترفندها و رازهای بازی اشاره کرد. هر کدام از این فاکتورها نقش ویژه ای در موفقیت بازیکنان دارند و لازم است که توجه ویژه ای به آنها بشود. از مهم ترین رازهای کالاف دیوتی که باعث برنده شدن بازیکن می شوند می توان موارد زیر را عنوان نمود:

نقشه بازی را به خوبی بررسی کنید

اولین و مهترین راز و ترفند در بازی کالاف دیوتی که می تواند در موفقیت و برنده شدن بازیکنان تاثیر زیادی داشته باشد آگاهی کامل به نقشه های بازی است. هر کدام از نسخه های این مجموعه دارای نقشه های متفاوتی هستند که ویژگی های منحصر به فردی دارند. آشنایی با جزئیات مپ بازی به گیمر کمک می کند به راحتی دشمنان خود را شناسایی کرده و یا خود را استتار کند. بازیکنان حرفه ای به خوبی از اهمیت جزئیات نقشه آگاه هستند و این امتیاز ویژه آن به شمار می رود.

انتخاب درست مکان فرود

بعد از آنکه بازیکن اطلاعات کافی در مورد نقشه بازی به دست آورد لازم است که بهترین و مناسب ترین منطقه را برای فرود انتخاب کند. محل فرود بازیکن می تواند امکان دسترسی او به سلاح ها، استتار، آگاهی از دشمنان و ... را ممکن سازد. بازیکن باید قبل از فرود آمدن محل مناسب را انتخاب کند چرا که به هیچ عنوان مشخص نیست که از کدام طرف و در چه موقعیت مورد حمله دشمن قرار می گیرد.

شخصی سازی تنظیمات و کنترلرهای بازی

تنظیمات و دکمه های کنترلر بازی کالاف دیوتی به صورت پیشفرض برای تمامی بازیکنان به یک شیوه قرار داده شده است. یکی از مهم ترین ویژگی های این بازی امکان شخصی سازی تنظیمات بازی است بنابراین بازیکنان می توانند قبل از شروع بازی تنظیمات بازی و کنترلرهای آن را مطابق میل خود شخصی کنند. گیمر می تواند حالت های مختلف بازی را مطابق میل خود سفارشی کنند و هر کدام از حالت های Simple Mode و Advanced Mode را در بازی فعال کند و آنگونه که می خواهد با رقبا مبارزه کند. همچنین بازیکنان قادر هستند با خرید سی پی کالاف می توانند بسیاری از آیتم های موجود در بازی را شخصی سازی کنند.

تهاجمی بازی کردن و عدم انفعال

مهم ترین نکته و ترفند در بازی کالاف دیوتی عدم داشتن ثبات است. بازیکنی که در یک موقعیت یا مکان خاص ساکن و ایستا باشد محکوم به مرگ و شکست است. گیمر باید همیشه در حال حرکت باشد و به هیچ عنوان در یک مکان خاص متوقف و منفعل نباشد چرا که در این حالت امکان آسیب دیدن بسیار زیاد است. ثابت ماندن بازیکن خصوصا در بخش بتل رویال و نبردهای رودرو بزرگ ترین اشتباه بازیکن خواهد بود.

بازی کالاف دیوتی

داشتن هم تیمی مناسب در بخش چند نفره

هرچند که بازیکنان در بخش انفرادی فقط باید به توانایی ها و مهارت های خود تکیه کنند اما در بخش مولتی پلیر انتخاب هم تیمی مناسب اهمیت بسیار بالایی دارد. بازیکنان باید هم تیمی مناسبی انتخاب کرده و هماهنگی خوبی با آنها داشته باشند چرا که در بخش تیمی بازی کارهای گروهی اهمیت بسیار زیادی دارد. بازیکنان باید به خوبی از هم تیمی های خود حمایت کنند و در صورت آسیب دیدن آنها را بازیابی کنند.

انتخاب سلاح مناسب

سبک بازی کالاف دیوتی تیراندازی است و این به معنی است که مسلح بودن و انتخاب سلاح مناسب حرف اول را در بازی می زند. بلافاصله بعد از آنکه بازیکن از هواپیما فرود آمد باید به دنبال سلاح مناسب باشد. بهترین ترفند در این زمینه امتحان تمامی سلاح ها و انتخاب بهترین آنها می باشد. بازیکن باید همیشه مسلح بوده و خشاب خود را پر نگه دارد چرا که نمی داند از کدام طرف و در چه زمانی مورد حمله قرار می گیرد. همچنین نحوه تیراندازی اهمیت بالایی دارد. بهترین حالت تیراندازی در این بازی شلیک به سر دشمنان است چرا که این کار باعث می شود با کمترین گلوله بیشترین آسیب را به بازیکن وارد کرد. همچنین گیمر ها می توانند با خرید سی پی کالاف موبایل سلاح های خودشان را به بهترین شکل ممکن شخصی سازی نمایند.

داشتن برنامه و استراتژی شخصی و مشخص

انجام هر کاری بدون داشتن برنامه و استراتژی مشخص محکوم به شکست است. بازیکنان در این بازی باید از یک استراتژی خاص و ویژه استفاده کنند و مراحل مختلف بازی مانند فرود و شروع، انتخاب سلاح ها، بررسی نقشه، شخصی سازی آیتم ها، تنظیم سرعت بازی و ... را به خوبی برای خود تعریف کنند.

توجه به صدای پای دشمنان

خوشبختانه سازنده های بازی کالاف دیوتی تلاش کرده اند که تمامی جنبه های بازی به حالت طبیعی خود نزدیک باشد و صداگذاری بازی یکی از این فاکتورها است. بازیکنان می توانند با دقت دادن و شنیدن صدای پای بازیکنان از موقعیت مکانی آنها مطلع شوندو چنانچه دشمنان به بازیکن نزدیک شوند به راحتی صدای پای آنها شنیده می شود و بازیکن می توان از این طریق آنها را نابود کند.

استفاده از کلید نشستن در حالت دویدن

یکی دیگر از بهترین ترفندهای بازی کالاف دیوتی که می تواند بهزنده ماند و برنده شدن بازیکن کمک زیادی بکند استفاده از کلید نشستن در حال دویدن است. زمانی که کاراکتر در حال دویدن است بازیکن می تواند با فشار دادن کلید نشستنبه او اجازه لیز خوردن بدهد تا هدف تیر دشمنان قرار نگیرد.

ترفندهای کالاف دیوتی

قفل کردن کاراکتر در حالت دویدن

همانطور که گفته شد پویایی و سرعت بالا از مهم ترین رازهای برنده شدن در بازی COD است و بازیکنان حتما باید از سرعت خوبی برخوردار باشند. بازیکنان معمولا به سختی می توانند هم دکمه های کنترلر بازی را تحت کنترل داشته باشند و هم سرعت بازی را زیر نظر داشته باشند. بهترین راهکار این است که بازیکن کاراکتر خود را در حالت دویدن قفل کند تا همیشه از سرعت کافی برخوردار باشد و توجه و تمرکز اصلی خود را بر روی جنبه های دیگر بازی قرار دهد. همچنین حالت های نشسته و خوابیده نیز اهمیت بالایی دارد که بازیکنان باید به خوبی تمرین داشته باشد. در سایت دیتاجو مقاله ای با عنوان همه چیز درباره سی پی کالاف دیوتی، مزایا و نحوه خرید منتشر شده است که می تواند اطلاعات بسیار کامل و جامعی از این بازی در اختیار بازیکنان قرار بدهد.

استفاده از ارز بازی و جوایز

یکی از مهمترین نکات در بازی کالاف دیوتی نحوه استفاده از ارز بازی (CP کالاف دیوتی) و پاداش مراحل و ماموریت های مختلف است. بازیکنان بعد از انجام هر مرحله، ماموریت یا کشتن بازیکن می توانند به پاداش هایی دسترسی داشته باشند. همچنین گیمر می تواند سی پی مورد نیاز خود را از سایت های معتبری مانند ایران موجو خریداری کند و از آن برای شخصی سازی آیتم ها، ارتقای سطح بازی و استفاده از امکانات بهره ببرند.

ارز بازی یا CP کالاف دیوتی نقش و ارزش بسیار ویژه ای در بازی کالاف دیوتی دارد چرا که می تواند امکانات، آپشن ها، تجهیزات و آیتم های مختلفی را در اختیار بازیکنان قرار دهد و یا آپدیت نماید. گیمر می تواند با خرید cp برای کالاف دیوتی موبایل به تمامی آیتم های مورد نظر خود دسترسی داشته باشد و هر آنچه را که می خواهد مطابق میل خود سفارشی و شخصی نماید.

  • تمرین با هوش مصنوعی، دریافت آیتم ‌های قفل گشایی شده‌، استفاده از هدفگیری ژیروسکوپی، استفاده از سیستم هدفگیری پیشرفته، شلیک کردن در زیر آب و ... از دیگر ترفندهای مهمی هستند که گیمر می تواند برای برنده شدن در بازی Call Of Duty از آنها استفاده کند.

کلام پایانی

Call Of Duty به عنوان یکی از محبوب ترین و بهترین بازی های تاریخ صنعت گیم شناخته می شود که صدها میلیون گیمر از سراسر جهان برای پر کردن اوقات فراغت و کسب درآمد از آن استفاده می کنند. برای برنده شدن در این بازی لازم است که بازیکن با رازها و ترفندهای آن آشنایی داشته باشد که از آنها می توان به آگاهی از نقشه، انتخاب سلاح مناسب، انتخاب هم تیمی مناسب، استفاده از CP و ... اشاره کرد.

 


/ 0 نظر / 27 بازدید