بررسی بک لینک معتبر و نکات مهم هنگام خرید آن

هر کسب و کاری به دنبال افزایش رتبه سایت خود است! دلیل این امر، این است که هر چقدر رتبه یک سایت در موتور های جستجو نظیر گوگل بیشتر باشد، ترافیک بیشتری هم جذب می کند. طبیعی است که هر چقدر ترافیک سایت بیشتر باشد، مشتریان آن کسب و کار هم بیشتر می شود و یکی از مهم ترین اهداف کسب و کارها، افزایش مشتریان و افزایش درآمد است. بک لینک معتبر یکی از مواردی است که می تواند به بهبود رتبه سایت در گوگل کمک کند. در این مقاله می خواهیم به بررسی بک لینک معتبر، هدف از خرید آن و همچنین چند نکته اساسی برای خرید بک لینک معتبر بپردازیم! پس اگر قصد خرید بک لینک معتبر دارید، در این مقاله همراه ما باشید تا با رعایت این نکات بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

خرید بک لینک

بک لینک معتبر چیست؟

اگر قصد خرید بک لینک برای سایت خود را دارید، باید حتماً توجه کنید که آن بک لینک معتبر باشد. بک لینک معتبر به بک لینکی گفته می شود که از طرف یک سایت معتبر ارائه می شود! سایت های معتبر ارزش زیادی نزد گوگل دارند و هنگامی که لینک شما در آن ها درج می شود، گوگل متوجه می شود که سایت شما هم یک سایت ارزشمند است و رتبه سایت شما را هم بهبود می بخشد. از طرف دیگر، اگر لینک شما در یک سایت بی کیفیت و نامعتبر درج شود، باز هم گوگل متوجه می شود که سایت شما بی کیفیت است. در این صورت نه تنها رتبه سایت شما را افزایش نمی دهد، بلکه ممکن است سایت شما در لیست سایت های پنالتی قرار بگیرد و جریمه شوید. با پنالتی شدن سایت، از نتایج اول گوگل حذف می شود و گاهی اوقات تا صفحات چندم گوگل هم دیده نخواهید شد. پس سعی کنید از سایت های معتبر بک لینک خریداری کنید؛ بک لینک معتبر می تواند رتبه سایت شما را تا حد زیادی بهبود ببخشد.

هدف از خرید بک لینک معتبر چیست؟

هدف از خرید بک لینک بهبود رتبه گوگل است! حال اگر می خواهید رتبه سایت شما بهبود پیدا کند و جریمه نشوید، باید حتماً از سایت معتبر بک لینک خریداری کنید. گاهی اوقات کسب و کارهای رقیب نمی توانند با شما رقابت کنند، در این صورت لینک شما را در سایت های بی کیفیت و نامعتبر قرار می دهند تا رتبه سایت را کاهش دهند. البته از طریق ابزارهای گوگل می توانید تاثیر آن را از بین ببرید اما اگر دیر متوجه این موضوع شوید و پیگیری نکنید، ممکن است سایت شما از لحاظ رتبه گوگل آسیب ببیند و این آسیب قابل جبران نباشد! در این مواقع حتی اگر بخواهید رتبه سایت خود را به حالت اول برگردانید، باید بیش از چند ماه زمان بگذارید. بنابراین هدف از خرید بک لینک معتبر افزایش رتبه گوگل است و اگر در هنگام خرید بک لینک معتبر بودن آن را بررسی نکنید، ممکن است خسارات جبران ناپذیری به رتبه سایت شما وارد شود.

6 نکته برای خرید بک لینک معتبر

خرید بک لینک بد نیست اما برای خرید آن باید دقت زیادی داشته باشید! بسیاری از کسب و کارها با هدف خرید بهبود رتبه گوگل بک لینک خریداری می کنند اما پس از مدتی متوجه کاهش رتبه سایت خود می شوند؛ دلیل ان دقیقا خرید بک لینک بی کیفیت است. برای خرید بک لینک معتبر باید چند نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید:


اولین چیزی که هنگام خرید بک لینک باید به آن دقت کنید، مرتبط بودن سایت شما با سایتی است که قصد انتشار بک لینک در آن را دارید! از نظر گوگل، هنگامی که یک سایت به سایت دیگر لینک می دهد، آن لینک ارزشمند است. حال اگر آن دو سایت با هم مرتبط نباشند، گوگل شک می کند و رتبه سایت شما را تا حد زیادی کاهش می دهد. به همین دلیل است که پیشنهاد می کنیم از سایت های غیر معتبری که بک لینک انبوه می فروشند استفاده نکنید؛ زیرا در میان این سایت ها قطعاً سایت هایی وجود دارند که با سایت شما مرتبط نیستند و انتشار بک لینک در این سایت ها می تواند برای کسب و کارتان خطرناک باشد.


گاهی اوقات سایت هایی دیده می شود که در آن هزاران لینک وجود دارد! اصطلاحاً به این سایت ها مزرعه لینک گفته می شود. یکی از مواردی که باید در نظر بگیرید، هر چقدر تعداد لینک های قرار گرفته در یک صفحه بیشتر باشد، ارزش آن لینک ها کمتر می شود. حال در نظر بگیرید یک سایتی که رتبه بالایی ندارد، صدها لینک در یک صفحه قرار داده باشد! در این صورت نه تنها ارزشی برای سایت شما نخواهد داشت، بلکه ممکن است از طرف گوگل جریمه شوید. بنابراین تنها از سایت های معتبری نظیر تسمینو که در زمینه فروش بک لینک معتبر و رپورتاژ آگهی فعالیت می کنند، استفاده کنید.


یکی دیگر از مشکلاتی که سایت های نامعتبر دارند، این است که پس از مدتی بک لینک شما را حذف می کنند! حذف یک لینک تا حدی می تواند تاثیر منفی بگذارد که اگر آن لینک را از اول درج نکرده بودید، رتبه بهتری داشتید. بنابراین هنگام خرید بک لینک معتبر در مورد حذف لینک تحقیق کنید. اگر آن سایت پس از مدتی لینک شما را حذف می کند، آن سایت را فراموش کنید؛ مگر آن که بخواهید سایت خود را تنها در یک بازه زمانی خاص (مثلاً برای معرفی یک جشنواره که تنها یک بار برگزار می شود) بالا نگه دارید.


معمولاً لینک هایی که در فوتر قرار می گیرند، پس از مدتی توسط مدیران سایت حذف می شوند! دلیل آن هم این است که معمولاً این لینک ها به صورت ماهانه یا سالانه اجاره داده می شوند و پس از اتمام باید آن را تمدید کنید. حال اگر مدیر سایت آن را در ادامه کار قصد اجاره نداشته باشد یا شما تصمیمی برای تمدید آن نگیرید، پس از مدتی حذف می شود. این مسئله می تواند برای سایت شما بسیار خطرناک باشد! به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از بک لینک هایی که در بین محتوای سایت ها منتشر می شوند استفاده کنید؛ زیرا این بک لینک ها معمولاً دائمی هستند و مشکلی برای شما ایجاد نمی کنند.


برخی سایت ها برای اجاره بک لینک آن را به نحوی ارائه می کنند که در تمام صفحات سایت نمایش داده شود. معمولاً این لینک ها در فوتر یا سایدبار قرار می گیرند که چون در یک محتوای ارزشمند قرار نگرفته اند، ارزش زیادی ندارد. همچنین معمولاً تعداد زیادی لینک در این بخش ها قرار می گیرد که در نهایت باز هم ارزش زیادی ندارد. پیشنهاد می کنیم لینک های خود را در یک یا چند صفحه خاص که تعداد محدودی لینک دارند، منتشر کنید.


یکی دیگر از مسائلی که می تواند مشکل ساز باشد، این است که گوگل برای لینک های طبیعی ارزش زیادی قائل است نه لینک های خریداری شده! حال اگر گوگل متوجه شود که لینک سازی شما طبیعی نبوده است، می تواند شما را جریمه کند. به همین دلیل سئوکاران می گویند که بهتر است به تنها 10 درصد (نسبت 1 به 10) لینک های شما خریداری شود و بقیه لینک ها به صورت کاملاً طبیعی ایجاد شود.

در نهایت، اگر قصد خرید بک لینک معتبر را دارید، پیشنهاد ما به شما پلتفرم انتشار رپورتاژ آگهی تسمینو است تا بک لینک های ارزشمندی خریداری کنید و با این کار بتوانید رتبه سایت خود را بهبود ببخشید.

/ 0 نظر / 38 بازدید